מיינדפולנס לארגונים

על כל ארגון ישנן השפעות חיצונית רבות ובנוסף הן משתנות ובלתי צפויות. מצב זה מאלץ את ההנהלה ועובדי הארגון להשתנות בהתאם לשינויים החיצוניים והפנימיים לארגון. מצב זה יוצר עומס ולחצים רבים ועובדים רבים מאבדים את האפקטיביות שלהם, דבר שפוגע בתפוקה, בשיתוף הפעולה בין העובדים, בשירות ללקוחות, ביצירת יתרון מול המתחרים ועוד. מנהלי משאבי אנוש מחפשים כלים לשיפור התפוקה והתפקוד. כלי קל לשימוש שהוכח מחקרית כאפקטיבי הוא מיינדפולנס.

מיינדפולנס הינו תרגול תשומת לב ומודעות. הוכח מחקרית ש מיינדפולנס משפר את התפקוד הקוגנטיבי, הפיזי והרגשי ואף משפיע על תפקודי המח. תרגול זה משפר את האפקטיביות של מנהלים ועובדים בארגון. חברות כגון NASA, Apple, Google, Lufthansa, Nokia, Intel ואחרות, מציעות לעובדיהן קורסי מיינדפולנס במקום העבודה. תרגילים פשוטים של מיינדפולנס המותאמים לארגונים, מעניקים לעובדים טכניקה שימושית להפחתת לחץ ומתח שמאפשרת ריכוז ויצירתיות. זאת ועוד, התרגילים משפרים יכולת קבלת החלטות, מעלים את הפרודוקטיביות והמערכת החיסונית ומשביחים יוזמה אישית ועבודת צוות בסביבה משתנה.

סטיב ג’ובס שהקדים את זמנו מבחינה טכנולוגית, מסביר את התהליך שעבר בעקבות תרגול מיינדפולנס:
“אם אתה פשוט יושב ומתבונן, תבחין עד כמה המח שלך חסר מנוחה. אם תנסה להרגיע אותו, המצב יחמיר, אבל במשך הזמן הוא יירגע, וכשזה יתרחש, תיפתח ההזדמנות לשמוע דברים יותר מורכבים – האינטואיציה שלך תתחיל לפרוח ואתה תתחיל לראות את הדברים בצורה יותר ברורה ולהיות נוכח יותר בהווה. המוח שלך יאט את הקצב, והראייה שלך תיפתח למרחבים אינסופים. תראה הרבה יותר ממה שיכולת לראות קודם.”

לאחר שנים של ניסיון בעולם ההייטק, יזמות, הנחיית סדנאות וטיפולים אישיים, נוכחתי לראות את שקורס מיינדפולנס נותן כלים פרקטיים להעצמת עובדים בארגונים.

קצת על הקורס:


קורס של 8 מפגשים בקבוצות קטנות (אפשר גם שיעור של פעם בשבוע).
במהלך הקורס יחולקו למשתתפים דפי עבודה וקיבצי אודיו לתרגול עצמי

משתתפים מספרים:

 • “במהלך קורס מיינדפולנס שעשיתי אצל מאיה, היה לי יום עמוס ולחוץ בעבודה. מספר קולגות פנו אלי במקביל בדרישה שאעשה עבורם מטלה שונה בדחיפות. הנטייה שלי היא להתחיל לפעול בטירוף. הפעם, אמרתי להם שאני צריכה פסק זמן. התרחקתי לחדר מרוחק, ישבתי לתרגל מספר דקות, שמרתי על שקט, נשמתי והתחברתי למרכז שלי. רק לאחר מכן חזרתי לחדר שלי, פניתי אליהם ואמרתי שעכשיו אני יכולה להקשיב ולהגיב ע”פ סדר עדיפויות.”
  – מיכל ס.
 • “שילמתי על קורס וקיבלתי טיפול אישי. במהלך קורס של מאיה שמתי לב שאני רגוע יותר, וכעת אני מתייחס לאנשים ומערכות יחסים ללא שיפוטיות וללא ביקורת ומתנהל בסבלנות ונינוחות ללקוחות בעבודה. פיתחתי יכולת התבוננות בקונפליקטים מזווית ראייה רחבה יותר ואני פותר אותם מתוך ראייה של עצמי וגם של מי שבעימות איתי. זו מתנה מדהימה שמשפיעה עלי ועל כל הסביבה שלי.” ביתי בגיל ההתבגרות אמרה לי: “אבא, אתה יודע שהשתנית, אתה יותר רגוע, נעים, נחמד וקשוב”.
  – עופר ו.
 • “מבין כל הקורסים שעשיתי, הקורס של מאיה היה משנה חיים. בחרתי להרשם לקורס של מאיה, לאחר שהשתתפתי בקורס מיינדפולנס אחר שלא תרם לי”.
  – חגית ע.
 • “השיעורים של מאיה משפיעים עלי ואנשים שמכירים אותי מבחינים בשינוי ובעקבותיו הם מעריכים אותי. חברתי שמכירה אותי שנים רבות אומרת: את לא אותה הדינה שהכרתי. השתנית לגמרי. כשאני בסיטואציה טעונה בקונפליקטים, אני מתרגלת, ורק לאחר מספר ימים של השהייה, אני הולכת לשוחח עם אותו אדם ומיישבת את הקונפליקט.”
  – דינה וינקלר
 • המיינדפולנס שינה את חיי – מכתב תודה של אברהם פאר

השאירו פרטים ונחזור אליכם: