טיפולים פרטניים

במהלך לימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, שמתי לב שחברי לספסל הלימודים הגיעו מסיבות שונות. אחת הייתה בת להורים גרושים, שמאבקי הכוחות ביניהם התישו אותה.  האחרת הייתה בת לאמא שכל היום דאגה לנקיון הבית בקפדנות, מה שהטריף את דעתה. השלישי גדל בבית עם הורים שכל היום צעקו, כך שהשהות בבית הייתה בלתי נסבלת. לרביעית היו בעיות משקל וכל יום היה היום שבו היא מתחילה דיאטה שנשברת לאחר יומיים. כל אחד הגיע עם מצוקה ושאיפה למצוא מענה. אני הייתי בטוחה שבתום לימודי, יהיו לי כלים לטיפול בכל הבעיות האלו ואחרות.

בתום לימודי חשתי תסכול. שמתי לב שלמרות כל הידע והכוונות הטובות שלי, אני לא מצליחה לתת פתרון פרקטי ומהיר לקשיים של המטופלים שלי. החלטתי לנסות מגוון של טכניקות ולראות מה עובד עלי. לאחר שנים של ניסיונות, מצאתי מה עובד עבורי ואף הצלחתי להיפטר מפוסט טראומה עמוקה וסימפטומים נוספים. הטכניקות היעילות היו טכניקות, שעוקפות את התודעה ומאפשרות שחרור חסימות רגשיות ופיזיות. בתום עבודה באחת הטכניקות יכולתי לראות טוב וברור יותר. זו הייתה הפעם הראשונה, שחוויתי את הקשר בין גוף ונפש. כשהצטיידתי בקשת רחבה של כלי טיפול אפקטיביים, יכולתי להגשים את חלום הילדות שלי: לתת לאנשים כלים לריפוי  עצמי. החלטתי ללמד את הכלים האלו גם את מטופלי והתוצאות הגיעו במהרה.

אחד המטופלים סבל מחרדות ובעיות בריאותיות במשך 12 שנים. הוא שם לב, שהכדורים לחרדות גרמו לו לתופעות לוואי לא נעימות, ו החליט להפסיק ליטול אותם. יחד עם זאת, די קשה  לתפקד ללא כדורים. הוא ניסה ללכת למספר רב של מטפלים שעשו כמיטב יכולתם, אבל החרדות לא נעלמו ופגעו בתפקוד היומי. הוא היה חסר אונים ולא ידע מה לעשות. כשהוא הגיע אלי, ציידתי אותו בתרגילים וביקשתי שיבצע אותם כל יום וכך הוא עשה.

לאחר חודשים וחצי הוא הגיע אלי עם תוצאות של בדיקות השוואתיות של לחץ דם, דופק לב, סטרס, זמן שינה עמוקה, ועוד. הגרפים הראו שיפור משמעותי בכל המדדים. לחץ הדם ודופק הלב ירדו לנורמה, הסטרס ירד בחצי וזמן השינה העמוקה הוכפל. מעבר לשיפור במדדים, הוא היה מסוגל לתפקד בחופשיות ללא התקפי חרדה, שאילצו אותו להגיע לבי”ח בתדירות גבוהה.

הצלחה שגרמה לי לאושר היות שהגשמתי חלום ילדות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם: