פעילויות לארגונים

מה יכול להיות יותר מרענן מאשר לפתוח את היום עם מיינדפולנס במשרד, או לעזוב את המחשב לטובת סדנת צ’יקונג משחררת.
מוזמנים לפנק ולהתפנק עם העובדים שלכם ביום כיף או במשך שעה של פעילות מרעננת.

צ׳יקונג לארגונים Business QiGong

עובדים בארגונים צריכים לתת מענה מהיר לדרישות משתנות ובמהלך שעות העבודה הם יושבים במשך שעות רבות מול המחשב. יש עובדים שהלחץ והשינויים הרבים בדרישות וסביבת העבודה, מעמעמים את המיקוד ורמת היצירתיות. בנוסף, ישיבה סטטית ללא תנועה רבה מנוגדת לצורך הבסיסי של הגוף לנוע ולהזרים דם. עובדים רבים מדווחים שהישיבה הממושכת גורמת לכאבי גב, צוואר, כתפיים, ידיים ואף, מאטה את התפוקה בעבודה. 

Business QiGong מותאם לארגונים, ומעניק לעובדים טכניקה פשוטה של תנועה שבמהלכה משתחררים השרירים התפוסים, הדם מתחיל לזרום ואפשר לעבוד עם גוף יותר רפוי ופחות כואב. בנוסף, התרגילים משפרים יכולת ריכוז ויצירתיות, מעלים פרודוקטיביות ומחזקים את המערכת החיסונית.
שיעורי Business QiGong מבוססים על תורת הצ’יקונג, שהינה תורת תנועה סינית עתיקה, שנבנתה על עקרונות הרפואה הסינית. התרגול גורם לאיזון הגוף והנפש, משפר יכולות קוגנטיביות, רגשיות ופיזיות.

מחקרים מראים, שתרגילים פשוטים של QiGong משפיעים על התפקוד הפיזי והמנטלי.

אופן התרגול: בעמידה ו/או ישיבה.

מיינדפולנס לארגונים

על כל ארגון ישנן השפעות חיצונית רבות ובנוסף הן משתנות ובלתי צפויות. מצב זה מאלץ את ההנהלה ועובדי הארגון להשתנות בהתאם לשינויים החיצוניים והפנימיים לארגון. מצב זה יוצר עומס ולחצים רבים ועובדים רבים מאבדים את האפקטיביות שלהם, דבר שפוגע בתפוקה, בשיתוף הפעולה בין העובדים, בשירות ללקוחות, ביצירת יתרון מול המתחרים ועוד. מנהלי משאבי אנוש מחפשים כלים לשיפור התפוקה והתפקוד. כלי קל לשימוש שהוכח מחקרית כאפקטיבי הוא מיינדפולנס.

מיינדפולנס הינו תרגול תשומת לב ומודעות. הוכח מחקרית ש מיינדפולנס משפר את התפקוד הקוגנטיבי, הפיזי והרגשי ואף משפיע על תפקודי המח. תרגול זה משפר את האפקטיביות של מנהלים ועובדים בארגון. חברות כגון NASA, Apple, Google, Lufthansa, Nokia, Intel ואחרות, מציעות לעובדיהן קורסי מיינדפולנס במקום העבודה. תרגילים פשוטים של מיינדפולנס המותאמים לארגונים, מעניקים לעובדים טכניקה שימושית להפחתת לחץ ומתח שמאפשרת ריכוז ויצירתיות. זאת ועוד, התרגילים משפרים יכולת קבלת החלטות, מעלים את הפרודוקטיביות והמערכת החיסונית ומשביחים יוזמה אישית ועבודת צוות בסביבה משתנה.

סטיב ג’ובס שהקדים את זמנו מבחינה טכנולוגית, מסביר את התהליך שעבר בעקבות תרגול מיינדפולנס:

“אם אתה פשוט יושב ומתבונן, תבחין עד כמה המח שלך חסר מנוחה. אם תנסה להרגיע אותו, המצב יחמיר, אבל במשך הזמן הוא יירגע, וכשזה יתרחש, תיפתח ההזדמנות לשמוע דברים יותר מורכבים – האינטואיציה שלך תתחיל לפרוח ואתה תתחיל לראות את הדברים בצורה יותר ברורה ולהיות נוכח יותר בהווה. המוח שלך יאט את הקצב, והראייה שלך תיפתח למרחבים אינסופים. תראה הרבה יותר ממה שיכולת לראות קודם.”

לאחר שנים של ניסיון בעולם ההייטק, יזמות, הנחיית סדנאות וטיפולים אישיים, נוכחתי לראות שקורס מיינדפולנס נותן כלים פרקטיים להעצמת עובדים בארגונים. כמו כן, מאפשר שיפור תהליכי עבודה בין העובדים.

קצת על הקורס:

קורס של 8 מפגשים בקבוצות קטנות (מומלץ שיעור פעם בשבוע).

במהלך הקורס יחולקו למשתתפים דפי עבודה וקבצי אודיו לתרגול עצמי

 

סדנאות לארגונים

יש לנו מספר סדנאות למקומות עבודה מותאמות לדרישת הלקוח, כאשר יש שני סוגים עיקריים של סדנאות: 

א. סדנאות שמטרתן הנאה וגיבוש.

ב. סדנאות לשיפור תהליכי העבודה ויחסים בין העובדים: בין חברי ההנהלה, בין חברי ההנהלה לעובדים, בשירות ללקוחות ועוד.

ג. סדנאות לטרנספורמציה של עובדים או מנהלים למהיגים בארגון

ההבדל העיקרי בין קורסים לסדנאות הוא, שבמהלך הסדנאות, התהליך נעשה תוך כדי התנסויות וחוויות מאתגרות ומהנות. לכן השפעתו לטווח ארוך ותרומתו לארגון ולעובדים גדולה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם: