מיינדפולנס

תלמידים מגיעים אלי לקורס מיינדפולנס מסיבות שונות. מנהלת חשבונות שמרוב עומס לא מסוגלת להרדם בלילה. מנהל חברה שכל בוקר נוטל שני כדורי אדויל, כי יש לו כאבי ראש חזקים שלא מאפשרים לו לתפקד. עובדת הייטק מצליחה שלא מצליחה ליצור קשר זוגי ולא ברור לה איך זה שהיא כל כך מוצלחת ועדיין לבד. מנהל בנק שנכנס לחרדות וחשש להתקף לב משינויים בחדשות. מנהלת בית ספר שדואגת לכל העולם פרט לעצמה מתוסכלת על מר גורלה. סטודנט מחונן שמרגיש שהדיכאון מכבה אותו והוא רוצה להגיע לאוניברסיטה ולבלות כמו כל החברים שלו. כל אחד רוצה קצת שלווה, קשר עם חברים טובים, ריכוז, שינה עמוקה וגוף בריא. מאד רוצים, אבל לא מגיעים למטרה.

בשנים האחרונות נעשה שימוש בתרגול המיינדפולנס שהוא תרגול מנטאלי שמאמן את התודעה, משפר מיקוד וריכוז ומגביר קשב. התרגול מפתח מודעות בכל רגע נתון למחשבות, רגשות ותחושות שלנו והסובבים אותנו. מאפשר להגדיל תשומת לב, להקטין שיפוטיות ותגובתיות ולפעול במיקוד, שלווה ותבונה.

מחקרים שנעשו במעבדות לחקר המח מראים, שהתרגילים מעניקים כלים שימושיים להפחתת לחץ ומתח, משפרים את מצב הרוח, מאפשרים התמודדות עם סטרס ושחיקה, מגבירים פרודוקטיביות, מחזקים את המערכת החיסונית, מורידים רמות כאב, מאריכים חיים, מפתחים יצירתיות וגמישות מחשבתית בסביבה משתנה, ועוד… היות שכך, התרגול יעיל לכל מי שרק מחפש פתרון לסבל בחייו.

בקורס נלמד את עקרונות התיאוריה כולל MBSR ונתרגל מגוון טכניקות.

במהלך הקורס נתוודע לקשר בין טיפוח מיינדפולנס בפן האישי, להטמעתו במרחב הבין אישי ובמהלך התפקוד בחיי היום יום.

אורך הקורס: 8 מפגשים.
אורך מפגש : שעתים אקדמאיות.

הקורס כולל למידה תיאורטית, תרגול חוויתי, דפי תרגול, דיון בקבוצה וקבצי שמע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם: